Ubezpieczenia

Szeroki zakres polisy turystycznej przydatny podczas wakacyjnych podróży

poleć drukuj

Troskliwi i przezorni rodzice powinni zadbać o to, żeby ubezpieczenie podróżne nie tylko pozwalało na zorganizowanie i pokrycie kosztów leczenia dziecka. Warto też pomyśleć o sytuacjach, w których konieczna będzie np. opieka nad dzieckiem w szpitalu.

– Wyjeżdżając na wakacje z rodziną zwracam większą uwagę na zakres oferowanej mi polisy turystycznej i wysokość sum ubezpieczenia. Zależy mi na tym, żeby mieć pełną gwarancję jak najlepszej pomocy i opieki w razie choroby dziecka czy mojej, jako opiekuna. Na szczęście do tej pory omijały nas jakieś nieprzyjemne sytuacje, wolę się jednak przed nimi zabezpieczyć – mówi Mateusz Kusznierewicz, najbardziej utytułowany polski żeglarz i jednocześnie ambasador ubezpieczeń podróżnych oferowanych przez TUiR Warta.

Z doświadczeń Warty wynika, że w przypadku wyjazdów rodzinnych prawdziwą plagą są zapalenia ucha u dzieci, infekcje czy zatrucia pokarmowe. To drobne sprawy, w których większość kończy się na jednej – dwóch wizytach lekarskich.

– Zorganizujemy  wizytę lekarską  i opłacimy ją. Nie trzeba więc z własnej kieszeni wyciągać 50 czy nawet 100 euro czy samemu szukać lekarza w kurorcie – wyjaśnia Vita Jarosz, ekspert w Wydziale Assistance Warty.

Ale tu też może przydać się assistance z ubezpieczenia podróżnego.

– Zapalenie ucha środkowego może skończyć się koniecznością organizacji alternatywnego transportu do kraju, bo choroba może być przeciwwskazaniem do podróży samolotem. Czasem chore dziecko wraz z rodzicem musi przedłużyć pobyt i wracać później niż planowano. Nasze ubezpieczenie gwarantuje organizację i pokrycie kosztów związanych z realizacją obu scenariuszy – zapewnia Vita Jarosz.

Pewność opieki nad dzieckiem

Niestety, z praktyki wynika, że ubezpieczonym podróżnym trafiają się też poważniejsze problemy, w których przydają się „rodzinne” opcje z pakietu Assistance Super zawartego w Warta Travel Plus.

– Mamy świadomość, że w przypadku hospitalizacji dziecka w obcym kraju obecność przy nim rodzica jest niezbędna. Dlatego organizujemy dla rodzica nocleg w pobliżu dziecka i pokrywamy jego koszty do 500 zł dziennie przez maksymalnie pięć dni – mówi Damian Oleszczuk, ekspert od ubezpieczeń turystycznych w Warcie.

Za to bez żadnych limitów pokrywane są koszty związane z opieką nad dzieckiem w sytuacji, gdy rodzic będący jedynym opiekunem trafia do szpitala.

– Zazwyczaj organizujemy dojazd za granicę i nocleg wskazanej osoby z rodziny. Chodzi o to, aby dziecko znało osobę, która się nim zaopiekuje i wróci z dzieckiem do kraju. Oczywiście jeśli takiej osoby nie ma, lub w kraju jest np. babcia, która nie powinna podróżować, wtedy zapewniamy profesjonalnego opiekuna. Ten, w zależności od sytuacji, albo opiekuje się dzieckiem na miejscu, albo wraca z nim do kraju – mówi Vita Jarosz.

Gdy dziecko jedzie samo

Wysyłając dziecko za granicę z grupą np. na zagraniczne kolonie warto zadbać o to, żeby miało ubezpieczenie podróżne gwarantujące możliwość organizacji i pokrycia kosztów odwiedzin osoby bliskiej w razie hospitalizacji dziecka. W Warta Travel Plus taka opcja oczywiście istnieje i gwarantuje transport (nawet lotniczy) czy pokrycie kosztów noclegów przez cztery dni.

– W przypadku organizacji transportu medycznego dla dziecka zazwyczaj rodzic towarzyszy w tej podróży. Nie jest to możliwe tylko wtedy, gdy istnieją przeciwwskazana medyczne. W takiej sytuacji organizujemy dla rodzica odrębny powrót do kraju w ramach opcji powrotu osób bliskich ubezpieczonego lub odwiedzin osoby bliskiej – mówi Vita Jarosz.

Specjalnie dla troskliwych rodziców wyjeżdżających za granicę z dziećmi Warta przygotowała specjalną ofertę – 20 proc. zniżki na ubezpieczenie WARTA Travel Plus. Dla przykładu – tygodniową polisę z bogatym pakietem Assistance Super na wyjazd czteroosobowej rodziny do jednego z krajów europejskich można wykupić już za 65 zł.

O jakich opcjach ubezpieczenia podróżnego powinni pamiętać troskliwi rodzice?

  • ubezpieczenie kosztów leczenia na odpowiednio wysoką kwotę
  • organizacja i pokrycie kosztów noclegów dla rodzica w trakcie hospitalizacji dziecka
  • gwarancja opieki nad nieletnimi dziećmi w przypadku hospitalizacji opiekuna (szczególnie polecane osobom będącym jedynymi opiekunami w czasie wyjazdu)
  • organizacja i pokrycie kosztów odwiedzin wskazanej osoby (szczególnie dla wysyłających dzieci na zagraniczne kolonie)

Źródło: Warta


Tagi: , ,

Zasady korzystania z porównywarki ubezpieczeń Elektroniczne kanały sprzedaży i obsługi klienta stały się powszechnie obowiązującym standardem. Trudno sobie dziś wyobrazić bank, który nie oferowałb...
Świat bez granic – nowy produkt w ubezpiecze... Citi Handlowy wzbogaca ofertę produktów ubezpieczeniowych przeznaczonych dla posiadaczy kart kredytowych o kolejny produkt. „Świat bez granic” to krót...
Deutsche Bank PBC uruchomił internetowy market ube... Deutsche Bank PBC we współpracy z Blue Media S.A. uruchomił własny internetowy market ubezpieczeniowy, w ramach którego dostępne są polisy turystyczne...
Specjalna promocja na zakup ubezpieczenia komunika... Od 26 lipca do 1 sierpnia trwa specjalna promocja cenowa Allianz Direct w ubezpieczeniach komunikacyjnych oraz turystycznych. Każda osoba, któ...
Jak poradzić sobie podczas szkody komunikacyjnej z... Według różnego rodzaju badań, większość Polaków udających się na zagraniczne wyjazdy wakacyjne udaje się do krajów europejskich. Część z nich rusza w ...

Warning: Use of undefined constant wpisy - assumed 'wpisy' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/webrange/domains/leonisdirect.pl/public_html/wp-content/themes/leonis/single.php on line 120